Live Football Scores (Thu 13‑Jun‑2024)
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
---|---|---|---|
19:00 | Deportivo Riestra | ‑‑ | River Plate |
23:00 | Sarmiento | ‑‑ | Estudiantes |
23:00 | Tigre | ‑‑ | Belgrano |
FT | Gimnasia La Plata | 2‑1 | Barracas Central |
FT | Independiente | 2‑1 | Banfield |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:30 | Schwechat | ‑ | Dinamo Helfort |
Bhutan Premier League | |||
11:00 | Tsirang | ‑ | Phuntsholing Heroes |
Brazil Serie A | |||
00:00 | CA Paranaense | ‑‑ | Criciuma |
23:00 | Cruzeiro | ‑‑ | Cuiaba |
00:00 | Flamengo | ‑‑ | Gremio |
00:00 | Internacional | ‑‑ | Sao Paulo |
Brazil Brasileiro Women | |||
19:00 | Kindermann W | ‑‑ | Internacional RS W |
Brazil Serie D | |||
23:00 | Avenida | ‑ | Concórdia |
23:00 | Fluminense PI | ‑ | Cametá |
23:00 | Itabuna | ‑ | Democrata SL |
23:00 | Princesa Solimões | ‑ | Humaitá |
00:00 | Treze | ‑ | Potiguar Mossoró |
45 | Águia de Marabá | 0‑0 | Tocantinópolis |
45 | ASA | 0‑1 | AO Itabaiana |
45 | Capital FC | 0‑0 | Mixto |
45 | Cascavel | 0‑0 | Brasil de Pelotas |
45 | Costa Rica | 0‑0 | Água Santa |
45 | Hercílio Luz | 1‑2 | Novo Hamburgo |
45 | Portuguesa RJ | 0‑0 | Serra Talhada |
45 | São José EC | 3‑0 | CAP |
45 | Sergipe | 0‑0 | Juazeirense |
45 | Sousa | 1‑1 | Maracanã |
FT | Rio Branco | 2‑1 | Manaus FC |
Brazil Baiano - 2 | |||
23:00 | Fluminense De Feira | ‑ | Jacobinense |
Brazil Goiano U20 | |||
19:30 | Trindade U20 | ‑ | Vila Nova U20 |
Brazil Paranaense U20 | |||
00:00 | Apucarana Sports U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
16:30 | Tatran Bohunice | ‑ | Slovácko II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
17:00 | Slavoj Polná | ‑ | Stará Říše |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Cuniburo | 1‑0 | UT Cotopaxi |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Coca-Cola | ‑ | El Gouna FC |
17:00 | Pyramids FC | ‑ | Smouha |
Estonia Cup | |||
17:00 | Tulevik | ‑ | Zealot Sporting |
Ethiopia Premier League | |||
13:00 | Ethiopia Nigd Bank | ‑ | Bahardar |
16:00 | Wolkite Ketema | ‑ | Ethiopia Bunna |
Faroe-Islands 1. Deild | |||
20:15 | B36 II | ‑ | KÍ II |
Finland Ykkönen | |||
16:30 | EPS | ‑ | KPV-j |
16:30 | FC jazz | ‑ | Vaajakoski |
17:00 | JJK Jyvaskyla | ‑ | PKKU |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
16:30 | JäPS II | ‑ | Atlantis II |
17:00 | Kiffen | ‑ | PEPO |
17:00 | NJS | ‑ | PPJ |
Georgia Liga 3 | |||
14:30 | Guria | ‑ | Matchakhela |
Iceland 1. Deild | |||
19:00 | IBV Vestmann | ‑ | Grotta |
20:15 | Njardvik | ‑ | IR Reykjavik |
20:15 | Throttur Reykjavik | ‑ | Afturelding |
Iceland 2. Deild | |||
20:15 | Haukar | ‑ | Vikingur Olafsiik |
20:15 | Höttur / Huginn | ‑ | Fjardabyggd / Leiknir |
20:15 | Reynir | ‑ | Thróttur Vogar |
Iceland Cup | |||
19:00 | KA Akureyri | ‑ | Fram Reykjavik |
20:15 | Vikingur Reykjavik | ‑ | Fylkir Reykjavik |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Karkh | ‑ | Al Kahrabaa |
16:00 | Al Talaba | ‑ | Duhok |
16:00 | Al-Qasim | ‑ | Baghdad |
Ireland Premier Division | |||
19:45 | Bohemians Dublin | Derry City | |
19:45 | Dundalk | Sligo Rovers | |
19:45 | Galway Utd | Drogheda | |
19:45 | St Patricks | Shamrock Rovers | |
19:45 | Waterford | Shelbourne | |
Ireland First Division | |||
19:45 | Bray | ‑‑ | Athlone |
19:45 | Cork City | ‑‑ | Cobh Ramblers |
19:45 | Finn Harps | ‑‑ | UCD |
19:45 | Kerry | ‑‑ | Longford |
19:45 | Wexford Youths | ‑‑ | Treaty United |
Kazakhstan 1. Division | |||
13:00 | Aktobe Jas | ‑ | Ulytau |
15:00 | Khan Tengri | ‑ | Ekibastuz |
13:00 | SD Family | ‑ | Yassy Turkistan |
13:00 | Zhetisay | ‑ | Sport Academy Kairat |
Kyrgyzstan Premier League | |||
15:00 | Neftchi Baku | ‑ | OshMU Aldier |
Morocco Botola Pro | |||
18:00 | Renaissance Berkane | ‑‑ | CR Khemis Zemamra |
Nigeria NPFL | |||
15:00 | Doma United | ‑‑ | Sunshine Stars |
Russia Second League - Group 3 | |||
12:00 | Arsenal Tula II | ‑ | Khimki II |
15:30 | Kolomna | ‑ | Strogino |
14:00 | Kosmos Dolgoprudny | ‑ | Kvant |
16:00 | Ryazan | ‑ | SKA Khabarovsk II |
15:00 | Salyut-Belgorod | ‑ | Orel |
14:00 | Zenit Penza | ‑ | Kompozit |
13 | Sakhalin | 0‑0 | Dinamo Vladivostok |
Russia Second League - Group 2 | |||
15:00 | Chertanovo Moscow | ‑ | Dinamo St. Petersburg |
15:00 | Dinamo Moskva II | ‑ | Yenisey II |
16:00 | Dinamo Vologda | ‑ | Torpedo Vladimir |
16:00 | FC Spartak-2 Moscow | ‑ | Luki-Energiya |
11:00 | Irkutsk | ‑ | Baltika BFU |
16:00 | Zenit 2 | ‑ | Rodina Moskva III |
15:30 | Zvezda St. Petersburg | ‑ | Tver |
Somalia Somali Premier League | |||
13:30 | Dekedaha | ‑ | Heegan |
South-Korea WK-League | |||
11:00 | FC Seoul | ‑ | Changnyeong |
11:00 | Gyeongju | ‑ | Incheon Red Angels |
11:00 | Hwacheon KSPO | ‑ | Boeun Sangmu |
11:00 | Suwon FMC | ‑ | Gumi Sportstoto |
Spain Segunda División | |||
20:00 | Espanyol | ‑‑ | Gijon |
Sweden Damallsvenskan | |||
18:00 | Hacken | ‑ | Djurgardens |
18:00 | Linköping | ‑ | Piteå |
18:00 | Vittsjö | ‑ | Hammarby IF |
Sweden Elitettan | |||
18:00 | Örebro Söder W | ‑ | Uppsala W |
USA USL Championship | |||
FT | Memphis 901 | 2‑2 | Rhode Island |
USA USL League Two | |||
00:00 | Albany Rush | ‑‑ | Boston City |
00:00 | Athens United | ‑‑ | Tennessee |
00:00 | Brevard | ‑‑ | The Villages |
00:00 | Cedar Stars Rush | ‑‑ | Ironbound |
00:30 | East Atlanta | ‑‑ | Birmingham Legion II |
00:00 | Florida Elite | ‑‑ | Brooke House |
01:00 | Houston FC | ‑‑ | Twin City Toucans |
00:00 | Hudson Valley Hammers | ‑‑ | Westchester Flames |
00:00 | Kalamazoo FC | ‑‑ | South Bend Lions |
00:30 | Long Island Rough Riders | ‑‑ | Manhattan |
00:00 | Nona | ‑‑ | Inter Gainesville |
00:00 | North Carolina Fusion | ‑‑ | SC United Bantams |
00:00 | Oakland County | ‑‑ | Midwest United |
00:00 | Real Central New Jersey | ‑‑ | Lehigh Valley United |
00:30 | Sarasota Paradise | ‑‑ | Tampa Bay United |
00:30 | Swan City | ‑‑ | Weston FC |
00:00 | Toledo Villa | ‑‑ | Fort Wayne |
00:30 | Virginia Marauders | ‑‑ | Charlottesville Blues |
00:00 | Wake | ‑‑ | North Carolina II |
FT | Arizona Arsenal | 2‑0 | Capo II |
FT | Chicago City | 0‑2 | Des Moines Menace |
FT | Louisiana Krewe | 3‑4 | Blue Goose |
FT | Mississippi Brilla | 0‑1 | Hattiesburg |
FT | Oly Town | 1‑0 | United PDX |
FT | Project 51O | 3‑1 | Davis Legacy |
FT | SF Glens | 2‑0 | Monterey Bay II |
FT | St. Charles | 3‑3 | River Light |
FT | St. Croix | 3‑3 | Bavarian |
USA NISA | |||
45 | Club De Lyon | 2‑1 | Savannah Clovers |
USA MLS Next Pro | |||
00:00 | Fort Lauderdale CF | ‑ | Columbus Crew II |
00:00 | Orlando City II | ‑ | Chattanooga |
45 | Real Monarchs SLC | 1‑0 | Swope Park Rangers |
45 | Toronto FC II | 0‑1 | New York City II |
USA WPSL | |||
00:00 | Ambassadors Cleveland | ‑ | Beadling |
00:00 | Atlanta Fire | ‑ | Georgia Impact |
01:00 | Austin Rise | ‑ | SouthStar |
00:00 | Cape Coral Cyclones | ‑ | Gulf Coast Dutch Lions |
03:00 | Davis W | ‑ | Lamorinda United |
00:00 | Dayton Dutch Lions W | ‑ | FC Pride |
00:00 | Delaware Ospreys | ‑ | West-Mont United |
00:00 | Erie | ‑ | Cleveland Ambassadors |
00:00 | HEX Tempest | ‑ | Reading United W |
01:00 | Houston Aces | ‑ | Futbolera Select |
02:00 | Indios Denver | ‑ | Colorado Blizzard |
00:00 | LVU Rush | ‑ | Hershey |
01:00 | Minnesota Thunder | ‑ | Manitou |
01:00 | Nashville Rhythm | ‑ | Nashville Wolves |
00:00 | New York Athletic | ‑ | Brooklyn City |
00:00 | NJ Wizards | ‑ | STA |
03:00 | San Ramon | ‑ | Napa Valley 1839 W |
00:00 | Side FC 92 | ‑ | Oklahoma City |
01:00 | SUSA W | ‑ | New York Dutch Lions |
02:00 | Utah Surf | ‑ | Utah Avalanche W |
USA USL W League | |||
00:30 | AC Connecticut W | ‑ | Cedar Stars |
00:00 | Ann Arbor W | ‑ | Flint City |
03:00 | Capital W | ‑ | Lane United W |
01:00 | Challenge | ‑ | AHFC Royals II |
00:00 | Cleveland Force W | ‑ | Detroit City W |
02:00 | Colorado Storm | ‑ | Colorado ISA W |
00:00 | Flatirons II | ‑ | Albion Colorado W |
00:00 | Greenville Liberty | ‑ | Athens United W |
00:00 | Indy Eleven W | ‑ | Kings Hammer W |
00:00 | Kalamazoo FC W | ‑ | Midwest United W |
01:00 | Miami AC W | ‑ | Brevard Riptide |
00:30 | Morris Elite W | ‑ | Manhattan W |
00:30 | Paisley Athletic | ‑ | Westchester Flames W |
00:00 | Richmond | ‑ | Patuxent W |
USA NPSL | |||
00:00 | Columbus United | ‑ | Pensacola |
01:00 | Gio's Lions | ‑ | Milwaukee Torrent |
01:00 | Joy | ‑ | Siouxland United |
01:00 | Kansas City Sol | ‑ | St. Louis Club Atletico |
01:00 | Minnesota Blizzard | ‑ | Duluth |
01:00 | Sioux Falls Thunder | ‑ | Dakota Fusion |
00:30 | Virginia Dream | ‑ | Annapolis Blues |
Uzbekistan Super League | |||
16:00 | Dinamo Samarqand | ‑ | Olympic |
Uzbekistan Pro League A | |||
14:00 | Aral | ‑ | Shortan |
14:00 | Mash'al | ‑ | Buxoro |
Venezuela Copa Venezuela | |||
20:30 | Academia Anzoátegui | ‑ | UCV |
21:00 | Angostura FC | ‑ | Bolívar |
20:30 | Atletico el Vigia FC | ‑ | CD Hermanos Colmenarez |
23:00 | Caracas | ‑ | Metropolitanos FC |
23:00 | Deportivo Tachira | ‑ | Urena SC |
23:00 | Monagas | ‑ | Atlético La Cruz |
20:30 | Portuguesa FC | ‑ | Zamora |
21:00 | Trujillanos | ‑ | Rayo Zuliano |
World Friendlies | |||
45 | USA | 1‑1 | Brazil |
FT | Ecuador | 3‑1 | Bolivia |
World Friendlies Clubs | |||
01:00 | NK Celje | ‑‑ | Kranj |
All kick-offs UK time
Back to top