Live Football Scores (Tue 28‑May‑2024)
World CONMEBOL Sudamericana | |||
---|---|---|---|
23:00 | Argentinos Juniors | ‑ | Nacional Asuncion |
23:00 | Corinthians | ‑ | Racing Montevideo |
Algeria Ligue 2 | |||
16:00 | AS AIN Mlila | ‑ | JS Bordj Ménaïel |
16:00 | E Sour El-Ghozlane | ‑ | CA Batna |
16:00 | HB Chelghoum Laïd | ‑ | Oued Akbou |
16:00 | Hussein Dey | ‑ | WA Mostaganem |
16:00 | IB Khémis El Khechna | ‑ | Oued Magrane |
16:00 | Khroub | ‑ | USM Annaba |
16:00 | Koléa | ‑ | Ghir Abadla |
16:00 | Mostaganem | ‑ | ASM Oran |
16:00 | MSP Batna | ‑ | El Eulma |
16:00 | Olympique Medea | ‑ | Témouchent |
16:00 | RB Ouargla | ‑ | Teleghma |
16:00 | RC Arba | ‑ | CR Méchria |
16:00 | SKAF Khémis Mélina | ‑ | GC Mascara |
16:00 | Tiaret | ‑ | Oued Sly |
16:00 | Usm El Harrach | ‑ | MO Constantine |
16:00 | WA Boufarik | ‑ | RC Kouba |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
FT | Atletico Tucuman | 1‑1 | Platense |
Argentina Primera Nacional | |||
FT | CA Temperley | 1‑3 | Gimnasia M. |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
45 | San Martín Burzaco | 0‑0 | Argentino Quilmes |
Argentina Primera C | |||
19:35 | Deportivo Español | ‑ | Berazategui |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Atlético Tucumán Res. | ‑ | Banfield Res. |
19:00 | Defensa y Justicia Res. | ‑ | Platense Res. |
23:00 | Talleres Córdoba Res. | ‑ | Unión Santa Fe Res. |
Australia Northern NSW NPL | |||
FT | New Lambton | 1‑1 | Lambton Jaffas |
Australia Queensland Premier League | |||
FT | Southside Eagles | 1‑3 | Capalaba |
Australia NNSW League 1 | |||
FT | Thornton Redbacks | 1‑1 | Kahibah |
Austria Bundesliga | |||
18:00 | TSV Prolactal Hartberg | ‑‑ | Austria Vienna |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
19:00 | Schattendorf | ‑ | Deutschkreutz |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
18:00 | Grödig | ‑ | Eugendorf |
17:00 | Union Henndorf | ‑ | Thalgau |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:30 | Gerasdorf Stammersdorf | ‑ | Union Mauer |
Bhutan Premier League | |||
FT | Tsirang | 0‑2 | Paro |
Bolivia Primera División | |||
FT | Royal Pari | 2‑2 | Independiente Petrolero |
Brazil Serie B | |||
23:00 | Amazonas | ‑‑ | Mirassol |
FT | Avai | 2‑0 | Goias |
FT | Botafogo SP | 0‑1 | Novorizontino |
Brazil Serie C | |||
00:00 | Floresta | ‑ | Ferroviario |
00:00 | Tombense | ‑ | Caxias |
Brazil Serie D | |||
23:30 | Democrata SL | ‑ | Real Noroeste |
45 | Trem | 1‑1 | Rio Branco |
Brazil Roraimense | |||
00:00 | Sao Raimundo | ‑ | Náutico RR |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Bahia U20 | ‑ | São Paulo U20 |
Chile Primera B | |||
FT | San Marcos de Arica | 1‑0 | San Luis |
Colombia Primera B | |||
22:00 | Orsomarso | ‑ | Tigres UANL |
Congo-DR Ligue 1 | |||
15:00 | Rangers | ‑ | Motema Pembe |
13:00 | Renaissance | ‑ | Etoile de Kivu |
FT | Kuya Sport | 2‑0 | Céleste |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | Libertad | 0‑0 | Deportivo Cuenca |
Egypt Cup | |||
15:00 | Ceramica Cleopatra | ‑ | Makadi |
18:00 | Masr | ‑ | El Dakhleya |
18:00 | Smouha | ‑ | La Viena FC |
Estonia Meistriliiga | |||
16:00 | Kuressaare | ‑ | Vaprus |
18:00 | Nomme Kalju | ‑ | Nõmme United |
Finland Ykkösliiga | |||
16:30 | SJK Akatemia | ‑ | MP |
Georgia Erovnuli Liga 2 | |||
15:00 | Dinamo Tbilisi II | ‑ | WIT Georgia |
17:00 | Shturmi | ‑ | Spaeri |
25 | Sioni | 0‑0 | Gareji |
28 | Rustavi | 0‑0 | Locomotive Tbilisi |
33 | Kolkheti Khobi | 0‑0 | Aragvi Dusheti |
Georgia Erovnuli Liga | |||
17:00 | Gagra Tbilisi | ‑ | FC Saburtalo Tbilisi |
17:00 | Telavi | ‑ | FC Samtredia |
26 | Samgurali | 0‑0 | Torpedo Kutaisi |
Germany 2. Bundesliga | |||
19:30 | Wehen Wiesbaden | ‑‑ | Jahn Regensburg |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
18:30 | Diefflen | ‑ | Wormatia Worms |
18:30 | Quierschied | ‑ | Pfeddersheim |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
17:30 | Aluminium Arak | ‑ | Sepahan FC |
17:30 | Esteghlal FC | ‑ | Gol Gohar |
17:30 | Foolad FC | ‑ | Paykan |
17:30 | Havadar | ‑ | Nassaji Mazandaran |
17:30 | Mes Rafsanjan | ‑ | Esteghlal Khuzestan |
17:30 | Shams Azar Qazvin | ‑ | Persepolis FC |
17:30 | Tractor Sazi | ‑ | Malavan |
17:30 | ZOB Ahan | ‑ | Sanat Naft |
Italy Campionato Primavera - 1 | |||
19:30 | Roma U19 | ‑ | Lazio U19 |
Italy Serie C - Promotion - Play-offs | |||
20:00 | Avellino | ‑ | Vicenza |
20:00 | Carrarese | ‑ | Benevento |
Kyrgyzstan Premier League | |||
68 | Ilbirs | 1‑0 | OshMU Aldier |
Latvia Virsliga | |||
17:00 | BFC Daugavpils | ‑ | FK Auda |
16:00 | Valmiera FC | ‑ | FS Jelgava |
Libya Premier League | |||
16:00 | Al Morooj | ‑ | Al Ahli Benghazi |
16:00 | Al Sadaqa | ‑ | Al-Nasr |
16:00 | Al-Suqoor | ‑ | Al-Tahaddi |
Lithuania Cup | |||
16:00 | Babrungas | ‑ | Hegelmann Litauen |
17:30 | FKS Ukmergė | ‑ | Džiugas Telšiai |
17:30 | Nevėžis | ‑ | Ekranas Panevezys |
Mexico Liga MX Femenil | |||
PEN | Monterrey W | 2‑1 | América W |
Morocco Botola Pro | |||
19:00 | FAR Rabat | ‑‑ | Riadi Salmi |
19:00 | Ittihad Tanger | ‑‑ | Raja Casablanca |
19:00 | Mouloudia Oujda | ‑‑ | CR Khemis Zemamra |
19:00 | Renaissance Berkane | ‑‑ | Chabab Mohammedia |
19:00 | Wydad AC | ‑‑ | Olympique Safi |
19:00 | Youssoufia Berrechid | ‑‑ | FUS Rabat |
Netherlands Eredivisie | |||
19:00 | NAC Breda | ‑‑ | Excelsior |
Norway 1. Division | |||
18:00 | IK Start | ‑ | Sogndal |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
18:00 | Asker | ‑ | Skeid II |
18:00 | Frigg | ‑ | Mjøndalen II |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
17:00 | Trygg/Lade | ‑ | Stabæk II |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
30 | General Caballero | 0‑1 | 2 de Mayo |
Paraguay Division Intermedia | |||
19:30 | Atlético Colegiales | ‑ | Deportivo Santani |
Portugal Taça Revelação U23 | |||
18:00 | Sporting Braga U23 | ‑ | Estoril U23 |
Russia Second League - Group 1 | |||
15:00 | Rostov II | ‑ | Nart Cherkessk |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
17:40 | Al Jabalain | ‑ | Al Baten |
16:20 | Al Jandal | ‑ | Jeddah Club |
19:00 | Al Kholood | ‑ | Al-Adalah |
17:25 | Al Qaisoma | ‑ | Hajer |
14:30 | Al-Ain | ‑ | Al Najma |
17:30 | Al-Arabi SC | ‑ | Al Bukayriyah |
19:00 | Al-Faisaly FC | ‑ | Al Orubah |
18:15 | Al-Qadisiyah FC | ‑ | Al Safa |
16:15 | Ohod | ‑ | Al Taraji |
South-Korea K League 1 | |||
FT | Gimcheon Sangmu | 0‑0 | FC Seoul |
FT | Gwangju FC | 0‑1 | Pohang Steelers |
Sweden Allsvenskan | |||
18:00 | Malmo | ‑‑ | Elfsborg |
Sweden Superettan | |||
18:00 | Degerfors IF | ‑ | Varbergs Bois |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
24 | Geita Gold FC | 0‑0 | Azam |
26 | Coastal Union | 0‑0 | Kinondoni MC |
26 | Mashujaa | 1‑0 | Dodoma Jiji |
26 | Namungo FC | 1‑0 | Kitayosce |
28 | Ihefu FC | 2‑0 | Mtibwa Sugar |
30 | Simba SC | 0‑0 | JKT Tanzania |
30 | Young Africans | 2‑1 | Tanzania Prisons |
31 | Singida Big Stars | 1‑0 | Kagera Sugar |
USA USL League Two | |||
00:00 | Athens United | ‑‑ | Asheville City |
00:00 | Lansing City | ‑‑ | Union Macomb |
00:00 | Vermont Green | ‑‑ | Black Rock |
00:00 | Wake | ‑‑ | Charlotte Eagles |
FT | Ventura County Fusion | 5‑0 | Coachella |
Uzbekistan Pro League A | |||
15:30 | Mash'al | ‑ | Olimpik-Mobiuz |
25 | Kokand-1912 | 0‑1 | Aral |
25 | Xorazm | 0‑0 | Buxoro |
69 | Dostlik | 1‑2 | Shortan |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Atletico MG | ‑ | Caracas |
23:00 | Junior | ‑ | Botafogo ASF |
23:00 | LDU de Quito | ‑ | Universitario |
23:00 | Penarol | ‑ | Rosario Central |
World Friendlies Women | |||
00:00 | Curaçao W | ‑ | Aruba W |
68 | Indonesia W | 3‑1 | Singapore W |
All kick-offs UK time
Back to top