Live Football Scores (Thu 25‑Apr‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
FT | Brighton | 0‑4 | Man City |
Italy Serie A | |||
FT | Udinese | 1‑2 | AS Roma |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
9 | Metropolitanos FC | 0‑0 | Lanus |
9 | Nacional Asuncion | 0‑0 | Racing Montevideo |
FT | Rayo Zuliano | 0‑4 | Sportivo Ameliano |
FT | Real Tomayapo | 0‑2 | Belgrano |
FT | Red Bull Bragantino | 2‑1 | Sportivo Luqueno |
Algeria U21 League 1 | |||
15:00 | Ben Aknoun U21 | ‑ | JS Kabylie U21 |
15:00 | CS Constantine U21 | ‑ | USM Alger U21 |
15:00 | MC Oran U21 | ‑ | CR Belouizdad U21 |
15:00 | US Biskra U21 | ‑ | ES Sétif U21 |
FT | ASO Chlef U21 | 2‑0 | NC Magra U21 |
FT | El Bayadh U21 | 0‑0 | Khenchela U21 |
FT | JS Saoura U21 | 5‑0 | US Souf U21 |
FT | MC Alger U21 | 0‑1 | Paradou AC U21 |
Andorra Copa Constitució | |||
FT | Atletic Club d'Escaldes | 0‑1 | UE Santa Coloma |
Antigua-And-Barbuda Premier Division | |||
01:00 | Willikies | ‑ | Ottos Rangers |
Argentina Reserve League | |||
11 | Independiente Riva. Res. | 0‑0 | Argentinos Juniors Res. |
FT | Newell's Old Boys Res. | 2‑0 | Estudiantes La Plata Res |
FT | Platense Res. | 2‑1 | Unión Santa Fe Res. |
FT | River Plate Res. | 1‑0 | Instituto Res. |
FT | San Lorenzo Res. | 1‑1 | Deportivo Riestra Res. |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
FT | Deportivo Metalurgico | 0‑3 | Estrella Del Sur |
Armenia First League | |||
FT | Banants II | 4‑2 | Noah II |
FT | Pyunik II | 2‑0 | Ararat II |
Australia South Australia NPL | |||
FT | FK Beograd | 2‑2 | Campbelltown City |
Australia Northern NSW NPL | |||
FT | Adamstown Rosebud | 0‑2 | Weston Workers |
Austria Regionalliga - Ost | |||
FT | Austria Vienna (Am) | 1‑1 | Krems |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | Araz Saatlı | 2‑4 | Karvan |
FT | Mil-Muğan | 2‑1 | Zaqatala |
FT | Qaradağ Lökbatan | 1‑1 | MOIK |
Belgium Jupiler Pro League | |||
FT | Royal Antwerp | 0‑3 | Union St Gilloise |
Brazil Serie C | |||
45 | Aparecidense | 1‑0 | Sampaio Correa |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
9 | Aimoré | 0‑0 | Inter Santa Maria |
FT | Bagé | 0‑1 | Pelotas |
FT | Cruzeiro RS | 2‑1 | Brasil Farroupilha |
Brazil Acreano | |||
23:30 | Independência | ‑ | São Francisco |
78 | Rio Branco | 0‑3 | Humaitá |
Brazil Amapaense | |||
00:00 | Oratório | ‑ | Trem |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
76 | Botafogo U20 | 0‑0 | Fluminense U20 |
FT | Atlético GO U20 | 0‑1 | Grêmio U20 |
FT | Cuiabá U20 | 2‑0 | RB Bragantino U20 |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
16:00 | KOZAF | ‑ | RC Bobo-Dioulasso |
Canada Canadian Championship | |||
02:30 | Toronto FC | ‑ | Simcoe County Rovers |
Colombia Copa Colombia | |||
23:30 | Patriotas | ‑ | Bucaramanga |
FT | Santa Fe | 1‑0 | Internacional Palmira |
PEN | Leones FC | 1‑1 | Deportivo Pereira |
Congo-DR Ligue 1 | |||
14:30 | Céleste | ‑ | Kuya Sport |
14:30 | Etoile de Kivu | ‑ | Renaissance |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | Municipal Liberia | 3‑3 | San Carlos |
Denmark 1. Division | |||
FT | FC Fredericia | 2‑1 | Aalborg |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Leones del Norte | 0‑1 | San Antonio FC |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | Alianza | 6‑1 | Dragón |
FT | Isidro Metapán | 2‑0 | Jocoro |
FT | Municipal Limeño | 2‑2 | Firpo |
England Non League Div One - Southern South | |||
18:45 | Tavistock | ‑‑ | Bristol Manor Farm |
England Professional Development League | |||
FT | Sheffield Utd U21 | 2‑0 | Sheff Wed U21 |
England Non League Div One - Northern East | |||
18:45 | Liversedge | ‑‑ | Belper Town |
Faroe-Islands Løgmanssteypid | |||
FT | B36 Torshavn | 3‑1 | Skála |
FT | B68 | 1‑0 | ÍF II |
FT | EB / Streymur | 5‑0 | 07 Vestur |
Finland Suomen Cup | |||
FT | NoPS II | 1‑3 | VaKP |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
FT | JäPS II | 0‑1 | Kiffen |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
FT | Ilves II | 1‑1 | VJS |
Germany Oberliga - Bayern Süd | |||
FT | Kirchheimer SC | 0‑1 | Kirchanschöring |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
01:30 | USBM | ‑ | CERFA |
Guatemala Primera Division | |||
22:00 | Heredia | ‑ | Marquense |
Guatemala Liga Nacional | |||
FT | Comunicaciones | 1‑0 | Cobán Imperial |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Ashanti GB | ‑ | Wakirya |
Honduras Liga Nacional | |||
42 | Olancho | 1‑0 | Vida |
FT | Lobos Upnfm | 1‑0 | CD Olimpia |
Iceland Cup | |||
AET | KA Akureyri | 2‑1 | IR Reykjavik |
FT | Afturelding | 4‑1 | Dalvík / Reynir |
FT | Árbær | 0‑3 | Fram Reykjavik |
FT | Grotta | 0‑3 | Thor Akureyri |
FT | Haukar | 2‑4 | Vestri |
FT | Höttur / Huginn | 0‑1 | Fylkir Reykjavik |
FT | IA Akranes | 3‑0 | Tindastóll |
FT | IBV Vestmann | 1‑2 | Grindavik |
FT | ÍH | 4‑2 | Hafnir |
FT | Keflavik | 2‑1 | Breidablik |
FT | Vikingur Reykjavik | 4‑1 | Vídir |
Indonesia Liga 1 | |||
90 | Dewa United | 2‑2 | Persepam Madura Utd |
FT | Arema FC | 3‑2 | PSM Makassar |
FT | Barito Putera | 1‑5 | Bhayangkara FC |
FT | Persib Bandung | 2‑1 | Pusamania Borneo |
Iran Hazfi Cup | |||
PEN | Mes Rafsanjan | 1‑1 | Paykan |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Najaf | ‑ | Al Karkh |
16:00 | Al Shorta | ‑ | Al Quwa Al Jawiya |
16:00 | Baghdad | ‑ | Duhok |
16:00 | Karbala | ‑ | Al Kahrabaa |
FT | Al Kahrabaa | 1‑3 | Zakho |
FT | Al Minaa Basra | 1‑4 | Newroz |
FT | Al Quwa Al Jawiya | 2‑1 | Karbala |
FT | Naft | 1‑1 | Al Shorta |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
FT | Korhogo | 0‑0 | ASEC Mimosas |
Jordan League | |||
FT | Al Salt | 2‑0 | Ma'an |
Kazakhstan 1. Division | |||
FT | Ekibastuz | 3‑0 | Aktobe Jas |
FT | Kaspiy | 3‑2 | Ulytau |
FT | Khan Tengri | 0‑3 | Sport Academy Kairat |
FT | Yassy Turkistan | 0‑0 | Kaisar II |
Lebanon Premier League | |||
FT | Al Hikma | 1‑0 | Tripoli SC |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | CA La Paz | 3‑1 | Venados FC |
FT | Celaya | 4‑3 | Tapatío |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
FT | FC Santiago | 3‑1 | CDM |
Netherlands Eredivisie | |||
FT | Go Ahead Eagles | 1‑3 | Feyenoord |
FT | SC Heerenveen | 0‑8 | PSV Eindhoven |
Netherlands Derde Divisie - Sunday | |||
FT | TEC | 3‑0 | HV & CV Quick |
Nicaragua Primera Division | |||
45 | Jalapa | 1‑1 | UNAN Managua |
FT | Deportivo Ocotal | 3‑0 | H&H Export |
FT | Orgánica Masachapa | 1‑5 | Real Estelí |
Nigeria NPFL | |||
FT | Rivers United | 2‑0 | Katsina United |
Norway NM Cupen | |||
FT | Eik-Tønsberg | 2‑5 | Fredrikstad |
FT | Hønefoss | 1‑2 | Sarpsborg |
FT | Oppsal | 0‑4 | Valerenga |
Peru Segunda División | |||
FT | Deportivo Binacional | 2‑3 | Ayacucho FC |
Poland I Liga | |||
FT | GKS Katowice | 0‑0 | Gornik Leczna |
FT | Motor Lublin | 1‑1 | Chrobry Glogow |
FT | Nieciecza | 0‑1 | Odra Opole |
Portugal Segunda Liga | |||
FT | Leiria | 0‑2 | Penafiel |
Portugal Liga Revelação U23 | |||
FT | Estrela U23 | 0‑4 | Benfica U23 |
FT | Famalicão U23 | 0‑1 | Gil Vicente U23 |
FT | Sporting CP U23 | 1‑0 | Torreense U23 |
FT | Vizela U23 | 0‑0 | Estoril U23 |
Romania Liga I | |||
FT | AFC Hermannstadt | 2‑0 | Petrolul Ploiesti |
FT | CS Uni Craiova | 0‑1 | CFR Cluj |
FT | UTA Arad | 3‑1 | Otelul Galati |
Romania Liga II | |||
FT | SCM Gloria Buzău | 2‑2 | Corvinul Hunedoara |
Romania Liga 1 Feminin | |||
15:00 | Gloria Bistrița-Năsăud | ‑ | Ladies Târgu Mureş W |
Russia Premier League | |||
FT | Akhmat Grozny | 1‑0 | Sochi |
FT | CSKA Moscow | 0‑0 | Spartak Moscow |
FT | Fakel Voronezh | 0‑1 | Krylya Sovetov |
FT | Ural | 0‑1 | Rostov |
Rwanda National Soccer League | |||
FT | Kiyovu Sports | 1‑1 | Mukura |
San-Marino Coppa Titano | |||
19:45 | Virtus | ‑ | La Fiorita |
Saudi-Arabia Pro League | |||
FT | Al Riyadh | 2‑1 | Al-Ahli Jeddah |
FT | Al-Fayha | 1‑0 | Al Taee |
FT | Al-Wehda | 0‑2 | Al-Hazm |
Slovenia Cup | |||
PEN | NS Mura | 2‑2 | Rogaska |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Mogadishu City | ‑ | Sahafi |
South-Korea WK-League | |||
FT | Boeun Sangmu | 0‑2 | Hwacheon KSPO |
FT | Changnyeong | 0‑0 | FC Seoul |
FT | Gumi Sportstoto | 0‑2 | Suwon FMC |
FT | Gyeongju | 1‑2 | Incheon Red Angels |
Spain Tercera División RFEF - Group 10 | |||
FT | Córdoba II | 0‑1 | Ciudad de Lucena |
Sweden Allsvenskan | |||
FT | Djurgardens | 0‑1 | Malmo |
FT | Halmstads | 2‑1 | Hammarby IF |
FT | IFK Norrkoping | 4‑2 | Elfsborg |
FT | Kalmar FF | 2‑3 | Gais |
FT | Vasteras SK | 2‑1 | Mjallby AIF |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 1 | |||
FT | La Chaux-de-Fonds | 4‑1 | Coffrane |
Uganda Premier League | |||
FT | Bright Stars FC | 2‑2 | KCCA FC |
FT | Gaddafi | 0‑1 | SC Villa |
Ukraine U19 League | |||
FT | LNZ Cherkasy U19 | 1‑4 | Shakhtar Donetsk U19 |
USA MLS Next Pro | |||
24 | Atlanta United II | 1‑0 | Chattanooga |
World CONMEBOL Libertadores | |||
9 | Cerro Porteno | 0‑0 | Fluminense |
9 | Cobresal | 0‑0 | Talleres |
FT | Bolívar | 2‑1 | Flamengo |
FT | Independiente del Valle | 2‑3 | Palmeiras |
FT | Libertad Asuncion | 1‑2 | River Plate |
World CONCACAF Champions League | |||
FT | Columbus | 2‑1 | Monterrey |
World AFC U23 Asian Cup | |||
AET | Qatar U23 | 2‑4 | Japan U23 |
PEN | Korea Republic U23 | 2‑2 | Indonesia U23 |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
14:00 | Chegutu Pirates | 0‑0 | Dynamos |
FT | Arenel Movers | 0‑1 | Manica Diamonds |
FT | CAPS United | 3‑0 | Green Fuel |
All kick-offs UK time
Back to top