Live Football Scores (Mon 17‑Jun‑2024)
World Euro Championship | |||
---|---|---|---|
20:00 | Austria | ‑‑ | France |
17:00 | Belgium | Slovakia | |
14:00 | Romania | Ukraine | |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:00 | Argentino Quilmes | ‑ | Sacachispas |
19:10 | Los Andes | ‑ | Canuelas |
19:10 | Sportivo Italiano | ‑ | Colegiales |
Argentina Torneo Federal A | |||
19:30 | El Linqueño | ‑ | Defensores de Belgrano VR |
20:00 | San Martín Mendoza | ‑ | Atenas |
45 | Santamarina | 0‑0 | Olimpo |
Argentina Reserve League | |||
22:00 | Estudiantes La Plata Res | ‑ | Newell's Old Boys Res. |
19:00 | Lanús Res. | ‑ | Banfield Res. |
22:00 | River Plate Res. | ‑ | Defensa y Justicia Res. |
19:00 | Vélez Sársfield Res. | ‑ | Talleres Córdoba Res. |
Australia Victoria NPL 2 | |||
11:30 | Bulleen Lions | ‑ | Sunshine Georgies |
11:30 | Kingston City | ‑ | Preston Lions |
Bhutan Premier League | |||
11:00 | Paro | ‑ | Thimphu City |
Brazil Brasileiro Women | |||
19:00 | Botafogo W | ‑‑ | Internacional RS W |
22:00 | Corinthians W | ‑‑ | RB Bragantino W |
19:00 | Fluminense W | ‑‑ | America Mineiro W |
20:00 | Sao Paulo W | ‑‑ | Palmeiras W |
Brazil Serie C | |||
00:00 | ABC | ‑ | Volta Redonda |
00:00 | Nautico | ‑ | Floresta |
Brazil Serie D | |||
00:00 | Água Santa | ‑ | Pouso Alegre |
Brazil Copa Paulista | |||
19:00 | Oeste | ‑ | USAC |
Brazil Carioca C | |||
18:45 | Riostrense | ‑ | Uni Souza |
18:45 | Uniao Central | ‑ | Niteroiense |
Canada League 1 Ontario | |||
00:00 | Woodbridge Strikers | ‑ | Guelph United |
Chile Copa Chile | |||
00:00 | Barnechea | ‑ | Deportes Limache |
00:00 | Central Norte | ‑ | Antofagasta |
00:00 | Municipal Puente Alto | ‑ | Universidad de Chile |
20:00 | Provincial Ovalle | ‑ | Cobresal |
Colombia Liga Femenina | |||
00:00 | Millonarios W | ‑ | América de Cali W |
Egypt Premier League | |||
14:00 | El Gouna FC | ‑ | National Bank of Egypt |
17:00 | Ismaily | ‑ | ENPPI |
17:00 | Zamalek | ‑ | Al Masry |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Flamme Olympique | ‑ | Séquence |
Iraq Iraqi League | |||
01:00 | Al Hudod | ‑ | Al Minaa Basra |
01:00 | Al Shorta | ‑ | Al Talaba |
01:00 | Baghdad | ‑ | Al Kahrabaa |
01:00 | Naft Al-Janoob | ‑ | Al-Qasim |
Norway 2. Division - Group 2 | |||
16:00 | Vålerenga II | ‑ | Tromsdalen Uil |
Norway 3. Division - Girone 1 | |||
19:00 | Åsane II | ‑ | Sandviken |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
17:00 | Madla | ‑ | Sandefjord II |
17:00 | Sola | ‑ | Start II |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
18:30 | Mjøndalen II | ‑ | Gamle Oslo |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
14:00 | Stabæk II | ‑ | Mosjøen |
Norway 3. Division - Girone 5 | |||
17:00 | Skedsmo | ‑ | Aalesund II |
Norway 3. Division - Girone 6 | |||
19:00 | Kongsvinger II | ‑ | HamKam II |
Paraguay Division Intermedia | |||
22:00 | Independiente F.b.c. | ‑ | Atlético Colegiales |
Somalia Somali Premier League | |||
13:30 | Gaadiidka | ‑ | Elman |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | Notch | ‑ | Inter Moengotapoe |
Sweden Superettan | |||
18:00 | Trelleborgs FF | ‑ | IK Brage |
Sweden Svenska Cupen | |||
18:30 | Jönköpings BK | ‑ | Smedby |
Sweden Damallsvenskan | |||
18:00 | Hacken | ‑ | Vittsjö |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
18:15 | Nyköping | ‑ | Atvidabergs |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
21:00 | Boston River | ‑‑ | Cerro Largo |
Uruguay Segunda División | |||
27 | Oriental | 0‑0 | Colon |
USA NWSL Women | |||
FT | Bay FC | 0‑1 | Utah Royals W |
USA USL League Two | |||
00:00 | Capital FC | ‑‑ | Ballard |
00:30 | Sarasota Paradise | ‑‑ | Miami AC |
USA MLS Next Pro | |||
45 | Huntsville City | 0‑1 | Chicago Fire II |
45 | St. Louis City II | 1‑0 | Houston Dynamo FC II |
PEN | Colorado Rapids II | 2‑2 | La Galaxy II |
USA WPSL | |||
00:00 | Chattanooga W | ‑ | UFA Gunners |
00:00 | Chicago House W | ‑ | Milwaukee Torrent |
01:30 | Miss Kick | ‑ | LA Surf |
00:00 | Philadelphia Ukrainians | ‑ | Real Central NJ |
00:00 | San Ramon | ‑ | Fresno Freeze |
02:30 | So Cal Eagles | ‑ | Beach |
USA USL W League | |||
00:30 | Chattanooga Red Wolves W | ‑ | Birmingham Legion W |
00:00 | Northern Virginia | ‑ | Virginia Marauders W |
01:00 | River Light W | ‑ | RKC Third Coast |
00:00 | SF Glens W | ‑ | Pleasanton Rage |
23:00 | Tampa Bay United W | ‑ | Brooke House W |
USA NPSL | |||
01:00 | Austin United | ‑ | Brownsville |
00:00 | Hartford City | ‑ | New York Shockers |
00:00 | Virginia Beach City | ‑ | Virginia Dream |
Uzbekistan Super League | |||
16:00 | Lokomotiv Moscow | ‑ | Dinamo Samarqand |
16:00 | Olympic | ‑ | Olmaliq |
All kick-offs UK time
Back to top