Live Football Scores (Thu 02‑May‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
FT | Chelsea | 2‑0 | Tottenham |
World UEFA Europa League | |||
FT | AS Roma | 0‑2 | Leverkusen |
FT | Marseille | 1‑1 | Atalanta |
World UEFA Europa Conference League | |||
FT | Aston Villa | 2‑4 | Olympiacos |
FT | Fiorentina | 3‑2 | Club Brugge |
Algeria Ligue 2 | |||
FT | Olympique Medea | 4‑0 | GC Mascara |
Algeria U21 League 1 | |||
FT | Ben Aknoun U21 | 2‑1 | JS Kabylie U21 |
FT | CS Constantine U21 | 0‑1 | USM Alger U21 |
FT | MC Oran U21 | 3‑4 | CR Belouizdad U21 |
FT | US Biskra U21 | 3‑1 | ES Sétif U21 |
Argentina Reserve League | |||
FT | Huracán Res. | 1‑5 | Boca Juniors Res. |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
FT | Deportivo Camioneros | 2‑0 | Estrella Del Sur |
Armenia Premier League | |||
FT | Van | 0‑5 | Ararat Armenia |
FT | West Armenia | 1‑4 | Pyunik |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
18:00 | Bruck an der Mur | ‑ | Lafnitz II |
18:00 | TuS Heiligenkreuz | ‑ | Ilz |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | MOIK | 1‑3 | İrəvan |
FT | Qaradağ Lökbatan | 3‑1 | Araz Saatlı |
FT | Zaqatala | 0‑2 | Keshla FC |
Belarus Premier League | |||
FT | Dinamo Minsk | 1‑1 | FC Vitebsk |
FT | Neman Grodno | 1‑0 | Shakhtyor Soligorsk |
Brazil Copa Do Brasil | |||
23:30 | Águia de Marabá | ‑ | Sao Paulo |
23:00 | Botafogo ASF | ‑ | Vitoria |
45 | America-RN | 1‑1 | Corinthians |
FT | Flamengo | 1‑0 | Amazonas |
Brazil Brasileiro Women | |||
19:00 | America Mineiro W | ‑‑ | RB Bragantino W |
19:00 | Flamengo W | ‑‑ | Botafogo W |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
19:00 | Futebol Com Vida | ‑ | Pelotas |
Bulgaria Second League | |||
FT | Chernomorets Balchik | 4‑1 | Spartak Varna |
FT | CSKA 1948 Sofia II | 0‑0 | Yantra 2019 |
FT | Litex Lovech | 2‑1 | Belasitsa |
FT | Montana | 5‑0 | Maritsa Plovdiv |
FT | Spartak Pleven | 1‑2 | Chernomorets 1919 Burgas |
FT | Strumska Slava | 2‑0 | Dunav Ruse |
Bulgaria Cup | |||
FT | Hebar 1918 | 0‑5 | Ludogorets |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
16:00 | Atletik Kuklen | ‑ | Gigant Saedinenie |
16:00 | Botev Plovdiv II | ‑ | Asenovets |
16:00 | Karnobat | ‑ | Sekirovo |
16:00 | Lokomotiv Plovdiv II | ‑ | Levski Karlovo |
16:00 | Nesebar | ‑ | Sozopol |
16:00 | Rodopa Smolyan | ‑ | Spartak Plovdiv |
16:00 | Rozova dolina | ‑ | FK Sliven |
16:00 | Sayana Haskovo | ‑ | Beroe II |
16:00 | Sokol Markovo | ‑ | Yambol 1915 |
16:00 | Zagorets | ‑ | Dimitrovgrad |
Cameroon Elite One | |||
FT | Fauve Azur Elite | 0‑2 | APEJES Academy |
FT | Fortuna Mfou | 1‑2 | Bamboutos |
FT | Les Astres | 4‑0 | Avion Academy |
FT | UMS de Loum | 1‑1 | Aigle Royal |
FT | Union Douala | 2‑1 | Fovu Club |
Canada Canadian Championship | |||
23:00 | HFX Wanderers FC | ‑ | Saint-Laurent |
03:00 | Pacific FC | ‑ | Victoria Highlanders |
45 | Atlético Ottawa | 4‑0 | Valour |
45 | Forge | 3‑0 | York United |
Colombia Primera B | |||
45 | Barranquilla | 0‑0 | Real Cartagena |
45 | Desportivo Huila | 0‑0 | Orsomarso |
57 | Popayan | 0‑1 | Quindio |
59 | Real Santander | 0‑2 | Cucuta |
81 | Leones FC | 1‑2 | Union Magdalena |
Congo-DR Ligue 1 | |||
13:30 | Céleste | ‑ | Etoile de Kivu |
14:00 | Groupe Bazano | ‑ | Simba |
15:30 | Kuya Sport | ‑ | Motema Pembe |
Denmark 1. Division | |||
FT | SonderjyskE | 2‑1 | Fredericia |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
45 | Cibao | 1‑0 | Universidad O&M |
45 | Moca | 0‑0 | Atlético Pantoja |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | CD Universidad Catolica | 0‑1 | Barcelona SC |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
86 | 9 de Octubre | 0‑0 | UT Cotopaxi |
Egypt Premier League | |||
FT | Future FC | 0‑0 | El Geish |
FT | Zamalek SC | 1‑0 | National Bank of Egypt |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | Alianza | 0‑0 | FAS |
England Premier League Cup | |||
FT | Tottenham U21 | 4‑3 | Nott'm Forest U21 |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Adama Kenema | 1‑0 | Shashemene Kenema |
FT | Bahardar | 1‑0 | Dire Dawa Kenema |
Georgia Erovnuli Liga | |||
FT | FC Samtredia | 0‑3 | FC Saburtalo Tbilisi |
FT | Telavi | 0‑1 | Dila Gori |
FT | Torpedo Kutaisi | 0‑0 | Dinamo Tbilisi |
Germany Oberliga - Bremen | |||
FT | Werder Bremen II | 4‑3 | Hemelingen |
Ghana Cup | |||
FT | Dreams FC | 1‑0 | Soccer Intellectuals |
Guatemala Primera Division | |||
22:00 | Aurora | ‑ | Suchitepéquez |
Honduras Liga Nacional | |||
FT | Real Espana | 1‑0 | CD Olimpia |
Iceland Úrvalsdeild Women | |||
20:15 | Fylkir W | ‑ | Keflavík W |
19:00 | Thór / KA W | ‑ | Thróttur Reykjavík W |
19:00 | Valur W | ‑ | Víkingur Reykjavík W |
Iran Azadegan League | |||
FT | Damash Gilanian | 1‑0 | Shahre Raz |
FT | Darya Babol | 1‑1 | Mes Shahr-e Babak |
FT | Fajr Sepasi | 3‑0 | Kheybar Khorramabad |
FT | Khooshe Talaee Saveh | 1‑1 | Ario Eslamshahr |
FT | Mes Kerman | 1‑0 | Shahin Bandar Ameri |
FT | Naft Gachsaran | 0‑0 | Mes Soongoun |
FT | Naft Masjed Soleyman | 0‑0 | Pars Jonoubi JAM |
FT | Saipa | 1‑2 | Chadormalu SC |
FT | Shahrdari Astara | 0‑1 | Esteghlal Mollasani |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Karkh | ‑ | Erbil |
Israel Liga Leumit | |||
FT | Maccabi Herzliya | 1‑1 | Hapoel Ramat HaSharon |
Israel Liga Alef | |||
FT | Hapoel Bu'eine | 0‑5 | Hapoel Ra'anana |
FT | Hapoel Herzliya | 3‑1 | Maccabi Yavne |
Japan WE League | |||
04:00 | INAC Kobe Leonessa W | ‑ | Elfen Saitama W |
05:00 | JEF United W | ‑ | Nojima Stella W |
09:00 | Tokyo Verdy Beleza W | ‑ | Albirex Niigata W |
Jordan League | |||
FT | Al Jalil | 0‑4 | Al Faisaly |
FT | Al Wihdat | 3‑0 | Al Salt |
Kazakhstan 1. Division | |||
11:00 | SD Family | ‑ | Kyran |
FT | Kaisar II | 0‑0 | Okzhetpes |
FT | Taraz | 3‑1 | Akzhayik |
FT | Zhetisay | 5‑2 | Yassy Turkistan |
Kuwait Premier League | |||
FT | Al Salmiyah | 2‑0 | Al Fahaheel |
FT | Al-Arabi SC | 1‑1 | Al Kuwait |
Latvia Virsliga | |||
FT | Riga FC | 2‑0 | Grobiņa |
FT | Tukums | 0‑0 | Liepajas Metalurgs |
Lithuania 1 Lyga | |||
FT | Babrungas | 2‑2 | Tauras |
Lithuania A Lyga | |||
FT | Džiugas Telšiai | 2‑1 | Dainava |
FT | FK Panevezys | 1‑0 | FK Suduva |
FT | TransINVEST Vilnius | 3‑2 | Zalgiris |
Malawi Super League | |||
13:30 | Chitipa United | ‑‑ | Mighty Tigers |
Mali Première Division | |||
FT | Binga | 3‑0 | Bakaridjan |
FT | Djoliba | 0‑1 | Réal Bamako |
Malta Premier League | |||
FT | Sliema | 3‑0 | Sirens |
FT | Valletta | 5‑2 | Gudja United |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
45 | Aguacateros de Peribán | 1‑1 | Irapuato |
45 | Inter Playa del Carmen | 0‑0 | CDS Tampico Madero |
FT | Cimarrones de Sonora II | 1‑0 | Leones Negros |
FT | Orgullo Reynosa | 0‑1 | Gavilanes FC Matamoros |
FT | Petroleros de Salamanca | 1‑0 | Deportiva Venados |
FT | UA Zacatecas | 1‑3 | Tecos |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
FT | FC Santiago | 1‑0 | Deportivo Ayense |
Mexico U23 League | |||
FT | Club León U23 | 2‑2 | Atlético San Luis U23 |
FT | Juarez U23 | 0‑0 | Necaxa U23 |
Morocco Cup | |||
20:00 | Renaissance Berkane | 2‑2 | FAR Rabat |
Nicaragua Primera Division | |||
FT | Deportivo Ocotal | 2‑1 | Walter Ferretti |
FT | Managua | 2‑3 | Jalapa |
Nicaragua Liga Primera U20 | |||
00:00 | Diriangén U20 | ‑ | UNAN Managua U20 |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
FT | Madla | 2‑5 | Staal Jørpeland |
Panama Liga Panameña de Fútbol | |||
42 | Alianza FC | 0‑0 | Sporting San Miguelito |
42 | Plaza Amador | 1‑0 | CD Arabe Unido |
44 | Tauro FC | 0‑0 | Costa del Este |
Poland Cup | |||
AET | Pogon Szczecin | 1‑2 | Wisla Krakow |
Poland Central Youth League | |||
FT | Górnik Zabrze U19 | 1‑0 | Lech Poznań U19 |
FT | Jagiellonia U19 | 2‑1 | Arka Gdynia U19 |
FT | Legia Warszawa U19 | 2‑2 | Polonia Warszawa U19 |
Portugal Taça Revelação U23 | |||
FT | Sporting Braga U23 | 1‑0 | Estrela U23 |
Romania Liga II | |||
FT | CS Mioveni | 3‑1 | Csikszereda |
Romania Liga 1 Feminin | |||
14:00 | Banat Girls W | ‑ | Ladies Târgu Mureş W |
09:00 | Universitatea Alexandria W | ‑ | Gloria Bistrița-Năsăud |
Russia Cup | |||
FT | CSKA Moscow | 1‑1 | Zenit St Petersburg |
FT | Rostov | 0‑1 | Baltika |
Saudi-Arabia Pro League | |||
FT | Al-Ahli Jeddah | 4‑1 | Dhamk |
FT | Al-Fateh | 2‑2 | Al Riyadh |
FT | Al-Hazm | 0‑0 | Al Akhdoud |
Serbia Super Liga | |||
FT | FK Cukaricki | 2‑0 | FK Napredak |
FT | Partizan Belgrade | 2‑3 | Vojvodina |
FT | Radnicki 1923 | 3‑2 | Mladost Lucani |
FT | Red Star Belgrade | 2‑1 | TSC Backa Topola |
Serbia Prva Liga | |||
17:00 | Kolubara | ‑ | Radnički Novi Beograd |
FT | Dubočica | 0‑1 | Mladost Novi Sad |
FT | FK Metalac | 1‑2 | Sloboda Uzice |
FT | OFK Vršac | 2‑0 | RFK Novi Sad |
Serbia Srpska Liga - Belgrade | |||
15:30 | Stepojevac Vaga | ‑ | FK Rad |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Sahafi | ‑ | Gaadiidka |
South-Africa Premier Soccer League | |||
FT | Kaizer Chiefs | 1‑5 | Mamelodi Sundowns |
South-Korea WK-League | |||
FT | FC Seoul | 0‑0 | Boeun Sangmu |
FT | Gyeongju | 1‑1 | Gumi Sportstoto |
FT | Incheon Red Angels | 1‑0 | Changnyeong |
FT | Suwon FMC | 0‑1 | Hwacheon KSPO |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
FT | Varbergs GIF | 0‑3 | Landvetter IS |
Trinidad-And-Tobago Pro League | |||
23:00 | Cunupia | ‑ | Defence Force |
Turkey 3. Lig - Play-offs | |||
FT | Karşıyaka | 0‑1 | Anadolu Üniversitesi |
FT | Muş Menderesspor | 4‑0 | Bursa Yıldırımspor |
FT | Tokat Bld Plevnespor | 1‑0 | Kestelspor |
FT | Turgutluspor | 1‑4 | Efeler 09 Spor |
FT | Viven Bornova | 1‑2 | Kuşadasıspor |
PEN | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1‑1 | Edirnespor |
PEN | Silivrispor | 1‑1 | Kütahyaspor |
PEN | Yeni Orduspor | 2‑2 | İnegöl Kafkas Gençlik |
Uganda Premier League | |||
FT | UPDF FC | 1‑0 | Bright Stars FC |
FT | Wakiso Giants | 3‑0 | Gaddafi |
USA NWSL Women | |||
45 | Orlando Pride W | 3‑0 | North Carolina W |
FT | Bay FC | 2‑3 | Portland Thorns W |
FT | Chicago Red Stars W | 2‑4 | Washington Spirit W |
USA USL League One Cup | |||
21 | Union Omaha | 0‑1 | NC Hailstorm |
Venezuela Primera División | |||
29 | Angostura FC | 1‑0 | Carabobo FC |
World CONCACAF Champions League | |||
FT | Monterrey | 1‑3 | Columbus |
World AFC U23 Asian Cup | |||
AET | Iraq U23 | 2‑1 | Indonesia U23 |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
22:00 | Peru U20 W | ‑ | Paraguay U20 W |
All kick-offs UK time
Back to top