Live Football Scores (Thu 16‑May‑2024)
England Championship | |||
---|---|---|---|
20:00 | Leeds | Norwich | |
Spain La Liga | |||
20:30 | Almeria | Barcelona | |
21:00 | Real Sociedad | ‑‑ | Valencia |
32 | Las Palmas | 1‑1 | Real Betis |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Racing Club | ‑ | Coquimbo Unido |
FT | Boca Juniors | 1‑1 | Fortaleza EC |
FT | Cesar Vallejo | 2‑2 | Always Ready |
FT | Cuiaba | 1‑1 | Deportivo Garcilaso |
Algeria U21 League 1 | |||
17:00 | Ben Aknoun U21 | ‑ | US Biskra U21 |
17:00 | El Bayadh U21 | ‑ | JS Kabylie U21 |
17:00 | MC Oran U21 | ‑ | ES Sétif U21 |
10:00 | US Souf U21 | ‑ | NC Magra U21 |
90 | MC Alger U21 | 2‑1 | USM Alger U21 |
FT | ASO Chlef U21 | 0‑0 | Khenchela U21 |
FT | JS Saoura U21 | 4‑1 | Paradou AC U21 |
Argentina Copa Argentina | |||
21:10 | Deportivo Riestra | ‑ | Newells |
Argentina Torneo Federal A | |||
26 | Def. de Pronunciamiento | 0‑1 | Gimnasia Concepción |
27 | 9 de Julio Rafaela | 0‑0 | Independiente De Chivilcoy |
45 | Atenas | 1‑0 | Huracan |
45 | Cipolletti | 1‑0 | Sol de Mayo |
45 | Defensores de Belgrano VR | 1‑0 | Sportivo Belgrano |
45 | Union Sunchales | 1‑1 | Sarmiento Resistencia |
FT | Central Norte | 1‑1 | Sarmiento de La Banda |
FT | Gutiérrez | 2‑2 | Juventud Unida Univ. |
Argentina Reserve League | |||
5 | Defensa y Justicia Res. | 0‑0 | Unión Santa Fe Res. |
6 | Atlético Tucumán Res. | 0‑0 | Instituto Res. |
6 | Lanús Res. | 0‑0 | Boca Juniors Res. |
8 | Vélez Sársfield Res. | 0‑0 | Gimnasia La Plata Res. |
Armenia Premier League | |||
FT | FC Urartu | 6‑1 | Alashkert |
FT | Noah | 2‑1 | Ararat Armenia |
Armenia First League | |||
12:00 | Alashkert II | ‑ | Shirak II |
12:00 | Ararat-Armenia II | ‑ | Nikarm |
12:00 | Banants II | ‑ | BKMA II |
12:00 | Noah II | ‑ | Mika |
12:00 | Pyunik II | ‑ | Onor |
FT | Andranik | 0‑0 | Shirak II |
FT | Ararat II | 1‑3 | BKMA II |
FT | Syunik | 5‑0 | Nikarm |
Austria Landesliga - Karnten | |||
17:30 | Donau Klagenfurt | ‑ | Treibach |
18:09 | KAC | ‑ | Völkermarkt |
17:00 | SC Landskron | ‑ | St. Jakob Rosental |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
17:00 | Union Henndorf | ‑ | UFC Hallein |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:30 | ASV 13 | ‑ | Donau |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | Araz Saatlı | 2‑1 | Mil-Muğan |
FT | Qaradağ Lökbatan | 2‑3 | Keshla FC |
Belarus Premier League | |||
20 | Neman Grodno | 0‑0 | Arsenal Dzyarzhynsk |
FT | FC Smorgon | 1‑1 | FC Isloch Minsk Raion |
Bhutan Premier League | |||
11:00 | Phuntsholing Heroes | ‑ | Bhutan U19 |
Brazil Serie B | |||
FT | Ceara | 2‑1 | Amazonas |
FT | Paysandu | 1‑1 | Goias |
FT | Ponte Preta | 1‑2 | Santos |
Brazil Mineiro - 2 | |||
45 | Caldense | 0‑0 | Boa Esporte |
45 | Nacional AC MG | 1‑1 | Democrata SL |
45 | North Esporte | 0‑0 | Varginha EC |
45 | Uniao Trabalhadores | 1‑0 | Mamoré |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
20:30 | Botafogo U20 | ‑ | Ceará U20 |
23:00 | Fortaleza U20 | ‑ | Internacional U20 |
23:00 | São Paulo U20 | ‑ | Cruzeiro U20 |
Brazil Paranaense U20 | |||
19:30 | AA Iguacu U20 | ‑ | Hope Internacional U20 |
Brazil Paulista - U20 | |||
6 | Sfera U20 | 0‑0 | São Bento U20 |
Brazil Carioca C | |||
19:00 | CAAC Brasil | ‑ | Paraty |
19:00 | Campos AA | ‑ | Uniao Central |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
16:00 | Botev Plovdiv II | ‑ | Yambol 1915 |
Chile Primera B | |||
45 | Deportes Limache | 0‑0 | Santiago Morning |
China Super League | |||
FT | Shandong Luneng | 3‑2 | Sichuan Jiuniu |
Colombia Copa Colombia | |||
01:00 | Bucaramanga | ‑ | Santa Fe |
21:00 | Jaguares | ‑ | Tigres UANL |
45 | Santa Fe | 1‑0 | Bucaramanga |
FT | Fortaleza FC | 1‑0 | Deportivo Pereira |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | LD Alajuelense | 1‑0 | CS Herediano |
Czech-Republic Czech Liga | |||
58 | Bohemians 1905 | 1‑2 | MFK Karvina |
60 | FK Baumit Jablonec | 0‑0 | Pardubice |
62 | Zlin | 0‑1 | Ceske Budejovice |
Denmark Superliga | |||
19 | AGF Aarhus | 0‑0 | Silkeborg |
19 | Hvidovre IF | 0‑1 | OB Odense |
4 | FC Copenhagen | 0‑0 | FC Midtjylland |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
18:00 | Horsens II | ‑ | Viby |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
21:00 | Universidad O&M | ‑ | Delfines Del Este |
23:00 | Vega Real | ‑ | Cibao |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | San Antonio FC | 2‑2 | Guayaquil City |
Egypt Premier League | |||
FT | ENPPI | 0‑1 | Future FC |
FT | National Bank of Egypt | 5‑2 | Al Masry |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | Isidro Metapán | 0‑2 | Municipal Limeño |
England Premier League Cup | |||
5 | Fulham U21 | 1‑0 | Tottenham U21 |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Fasil Ketema | 1‑0 | Wolkite Ketema |
FT | Welayta Dicha | 0‑5 | Ethiopia Nigd Bank |
Finland Kakkonen - Lohko C | |||
FT | JS Hercules | 1‑7 | TP-47 |
Germany Regionalliga - West | |||
48 | Schalke 04 II | 2‑0 | Rot Weiss Ahlen |
Germany U19 Bundesliga | |||
76 | Borussia Dortmund U19 | 1‑1 | Hertha BSC U19 |
Germany Oberliga - Hessen | |||
32 | Eddersheim | 0‑0 | Baunatal |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
81 | 1. SC Feucht | 2‑4 | Ammerthal |
Greece Super League 2 | |||
FT | AEK Athens II | 1‑1 | Niki Volos |
FT | Diagoras | 1‑1 | Egaleo |
FT | Olympiakos Piraeus II | 3‑1 | Giouchtas |
FT | Panathinaikos II | 0‑2 | Panachaiki FC |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Milo | ‑ | Séquence |
17:00 | Renaissance | ‑ | Loubha Télimélé |
Iceland Cup | |||
20:15 | Fylkir Reykjavik | ‑ | HK Kopavogur |
20:15 | Grindavik | ‑ | Vikingur Reykjavik |
19:15 | Keflavik | ‑ | IA Akranes |
20:30 | Stjarnan | ‑ | KR Reykjavik |
Iran Azadegan League | |||
FT | Damash Gilanian | 4‑1 | Mes Soongoun |
FT | Khooshe Talaee Saveh | 0‑0 | Pars Jonoubi JAM |
FT | Naft Gachsaran | 1‑1 | Naft Masjed Soleyman |
FT | Shahin Bandar Ameri | 0‑1 | Kheybar Khorramabad |
FT | Shahrdari Astara | 3‑2 | Ario Eslamshahr |
Iran Hazfi Cup | |||
119 | Tractor Sazi | 0‑1 | Mes Rafsanjan |
AET | Chadormalu SC | 0‑1 | Aluminium Arak |
FT | Gol Gohar | 5‑0 | Havadar |
FT | Sepahan FC | 1‑0 | Malavan |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Naft | ‑ | Al-Qasim |
FT | Al Kahrabaa | 1‑2 | Al-Qasim |
FT | Newroz | 4‑3 | Naft Al-Wasat |
Israel Liga Alef | |||
PEN | Maccabi K. Ata Bialik | 0‑0 | Kiryat Yam SC |
Italy Serie B | |||
19:30 | Bari | ‑‑ | Ternana |
Italy Campionato Primavera - 2 | |||
17:00 | Cremonese U19 | 1‑1 | Cesena U19 |
Kazakhstan 1. Division | |||
FT | Aktobe Jas | 1‑4 | SD Family |
FT | Akzhayik | 1‑2 | Zhetisay |
FT | Ekibastuz | 0‑0 | Altay |
FT | Kaspiy | 3‑1 | Kaisar II |
FT | Khan Tengri | 4‑0 | Yassy Turkistan |
FT | Taraz | 1‑2 | Ulytau |
Kenya FKF Premier League | |||
10:00 | Nairobi City Stars | ‑‑ | Tusker |
13:00 | Sofapaka | ‑‑ | Posta Rangers |
FT | KCB | 0‑0 | GOR Mahia |
Kuwait Premier League | |||
19:25 | Al Salmiyah | ‑ | Al Kuwait |
90 | Al Qadsia | 1‑1 | Al-Arabi SC |
Latvia Virsliga | |||
FT | BFC Daugavpils | 4‑0 | Metta / LU |
FT | Tukums | 1‑2 | Grobiņa |
Latvia Cup | |||
17:00 | Bauskas / Mēmele | ‑ | Alberts |
Lebanon Premier League | |||
14:00 | Al Ahed | ‑ | Racing |
14:00 | Al Ahli Nabatiya | ‑ | Shabab Al Ghazieh |
14:00 | Al Ansar | ‑ | Al Nejmeh |
14:00 | Al Hikma | ‑ | Tadamon Sour |
14:00 | Shabab Al Sahel | ‑ | Tripoli SC |
Malawi Super League | |||
FT | Mighty Tigers | 4‑1 | Baka City |
Mali Première Division | |||
19:30 | Police | ‑ | Stade Malien Bamako |
78 | Réal Bamako | 1‑1 | USFAS Bamako |
Mexico Liga MX | |||
FT | Guadalajara | 0‑0 | Club America |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | Cancún | 1‑1 | Atlante FC |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | CDS Tampico Madero | 1‑0 | Racing Porto Palmeiras |
FT | SCD Durango | 0‑1 | Los Cabos United |
Mongolia Premier League | |||
FT | Erchim | 1‑6 | Deren |
FT | Falcons | 5‑1 | Khovd |
Norway Eliteserien | |||
19 | Rosenborg | 1‑0 | KFUM Oslo |
19 | Sarpsborg | 0‑2 | Ham-Kam |
19 | Viking FK | 0‑2 | Lillestrom |
20 | Bodo Glimt | 1‑0 | Tromso |
20 | Brann | 0‑0 | Sandefjord |
20 | Fredrikstad | 2‑1 | Stromsgodset |
20 | Haugesund | 0‑0 | Kristiansund BK |
20 | Odd | 0‑1 | Molde |
Norway 1. Division | |||
FT | Aalesunds FK | 0‑2 | Sogndal |
FT | IK Start | 4‑3 | Egersund |
FT | Levanger | 2‑2 | Ranheim |
FT | Mjondalen | 2‑1 | Asane |
FT | Raufoss | 0‑2 | Moss |
FT | Sandnes Ulf | 2‑1 | Bryne |
FT | Stabaek IF | 2‑2 | Lyn |
FT | Valerenga | 0‑2 | Kongsvinger |
Norway 2. Division - Group 1 | |||
48 | Ørn Horten | 1‑2 | Eik-Tønsberg |
FT | Arendal | 3‑3 | Jerv |
Norway 2. Division - Group 2 | |||
FT | Kjelsås | 3‑1 | Vålerenga II |
FT | Strindheim | 4‑1 | Tromsdalen Uil |
Norway 3. Division - Girone 1 | |||
45 | Djerv | 1‑0 | Sandviken |
72 | Os | 3‑0 | Stord |
FT | Fana | 5‑0 | Årdal |
FT | Floro | 0‑1 | Førde |
FT | Frøya | 0‑0 | Bjarg |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
79 | Vigør | 2‑1 | Staal Jørpeland |
FT | Fram | 1‑2 | Pors Grenland |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
45 | Åssiden IF | 1‑0 | Åskollen |
45 | Oppsal | 0‑0 | Gamle Oslo |
FT | Ullern | 1‑2 | Nordstrand |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
47 | Nardo | 3‑1 | Verdal |
72 | Rana | 0‑1 | Mosjøen |
Norway 3. Division - Girone 5 | |||
45 | Funnefoss / Vormsund | 1‑0 | Bjørkelangen |
Poland Central Youth League | |||
FT | Pogoń Szczecin U19 | 3‑1 | Arka Gdynia U19 |
Portugal Segunda Liga | |||
20:15 | Penafiel | ‑‑ | Torreense |
Russia First League | |||
45 | Shinnik | 1‑0 | Akron Tolyatti |
60 | Volgar Astrakhan | 0‑0 | FK Neftekhimik |
78 | Torpedo Moscow | 1‑0 | Kuban Krasnodar |
FT | Leningradets | 1‑1 | Arsenal Tula |
FT | Tyumen | 1‑0 | SKA-Khabarovsk |
Saudi-Arabia Pro League | |||
5 | Al-Wehda | 0‑0 | Al-Raed |
53 | Al Taee | 1‑1 | Al-Fateh |
6 | Al Khaleej Saihat | 0‑0 | Al-Ittihad FC |
Serbia Super Liga | |||
46 | FK Napredak | 0‑3 | Red Star Belgrade |
57 | Radnicki 1923 | 0‑0 | Vojvodina |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Heegan | ‑ | Sahafi |
Sweden Allsvenskan | |||
48 | Kalmar FF | 0‑0 | IFK Norrkoping |
48 | Sirius | 1‑0 | IFK Goteborg |
49 | Malmo | 0‑0 | Gais |
50 | IF Brommapojkarna | 0‑1 | Djurgardens |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
51 | Varbergs GIF | 1‑0 | Hittarp |
Switzerland Super League | |||
19:30 | FC Lugano | ‑‑ | FC Winterthur |
19:30 | Young Boys | ‑‑ | St Gallen |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 2 | |||
19:00 | Ueberstorf | ‑ | Prishtina Bern |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
48 | Kinondoni MC | 1‑0 | Singida Big Stars |
Turkey 1. Lig | |||
45 | Yeni Çorumspor | 1‑0 | Kocaelispor |
FT | BB Bodrumspor | 2‑0 | Boluspor |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
FT | Al Ain | 0‑1 | Al-Ittihad Kalba |
USA Major League Soccer | |||
17 | Cincinnati | 1‑0 | Atlanta United FC |
17 | D.C. United | 0‑0 | NY Red Bulls |
17 | Montreal | 0‑0 | Columbus |
17 | Orlando | 0‑0 | Inter Miami CF |
17 | Philadelphia | 0‑1 | New York City |
FT | Austin FC | 1‑0 | Houston |
FT | Chicago | 0‑1 | Charlotte FC |
FT | Colorado | 1‑0 | Vancouver |
FT | Minnesota United FC | 2‑2 | LA Galaxy |
FT | Nashville Sc | 2‑0 | Toronto FC |
FT | Portland | 4‑2 | San Jose |
FT | Real Salt Lake | 2‑0 | Seattle |
FT | St. Louis City | 0‑2 | Los Angeles FC |
USA USL Championship | |||
FT | Birmingham Legion | 0‑1 | Charleston Battery |
USA USL League Two | |||
00:00 | Brooke House | ‑‑ | Florida Elite |
00:30 | Midwest United | ‑‑ | South Bend Lions |
00:30 | North Carolina Fusion | ‑‑ | Tobacco Road |
00:00 | Southern Soccer Academy | ‑‑ | Dothan United |
00:00 | Virginia Beach United | ‑‑ | Northern Virginia |
FT | Chicago Dutch Lions | 0‑5 | Des Moines Menace |
FT | Davis Legacy | 2‑2 | SF Glens |
FT | Sueno | 1‑2 | St. Charles |
USA MLS Next Pro | |||
00:30 | Crown Legacy | ‑ | Chattanooga |
Uzbekistan Pro League A | |||
FT | Buxoro | 3‑0 | Shortan |
FT | Kokand-1912 | 3‑2 | Mash'al |
World Friendlies | |||
45 | Trinidad and Tobago | 0‑0 | Guyana |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Fluminense | ‑ | Cerro Porteno |
23:00 | Rosario Central | ‑ | Caracas |
23:00 | Universitario | ‑ | Botafogo ASF |
FT | Alianza Lima | 1‑1 | Colo Colo |
FT | Flamengo | 4‑0 | Bolívar |
FT | Palmeiras | 2‑1 | Independiente del Valle |
World OFC Champions League | |||
05:00 | Pirae | ‑ | Ifira Black Bird |
FT | Magenta | 8‑0 | Vaivase-Tai |
World AFC U17 Asian Cup - Women | |||
FT | Japan U17 | 3‑0 | South Korea U17 W |
FT | North Korea U17 W | 1‑0 | China PR U17 |
Zambia Super League | |||
FT | Green Buffaloes | 0‑0 | Nkana |
All kick-offs UK time
Back to top